islami Sohbet Odaları Dini Chat Sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Ramazan Başlangıcı 2021 ilk Sahur ilk iftar Ne Zaman?


Ramazan Başlangıcı

Ramazan Başlangıcı

Ramazan başlangıcı 2021 ne zaman? ilk sahur ne zaman? Sahura ne zaman kalkacağız? ilk iftar ne zaman? Soruları bu aralar en çok merak edilip aranan sorulardır. islami site olarak sizleri bu konuda bilgilendirmek için hepsini bu yazımızda belirttik. Tüm bu soruların cevabını sizler için cevaplayıp hazırladık.

Ramazan Başlangıcı 2021 Ne Zaman?

Ramazan başlangıcı 2021 de 13 Nisanda başlamaktadır. Tüm Müslümanlar 13 Nisan Salı Günü oruçlu olacaklardır.

ilk Sahur 2021 Ne Zaman?

ilk Sahur 2021 de 12 Nisan Pazartesi gününü 13 Nisan Salı Gününe bağlayan gece olacaktır. 12 Nisan Pazartesi Gecesi hepberaber ilk sahurumuzu yapacağız inşallah.

ilk Teravih Namazı 2021 Ne Zaman?

ilk teravih namazı 2021 de 12 Nisan Pazartesi gecesi kılınacaktır.

Ramazan Ayı Ne Zaman?

Ramazan Ayı bu yıl 12 Nisanda ilk sahur ve Teravih namazı ile 13 Nisan Salı Günü ilk oruçla başlamaktadır.
11 Mayısta son sahurumuzu yapıp 12 Mayısta son orucumuzu tutacağız.
13 Mayısta Ramazan Bayramını idrak ederek Ramazan ayını bitireceğiz.

Ramazan Başlangıcı

Ramazan Başlangıcı 2021

Ramazan Ayı

Ramazan ayı 11 ayın sultanı olarak kabul edilmektedir. Bu yılda yoğun dini duygularla karşılanıp oruç ve namazlarla coşku ile geçirilecektir. Ayrıca Müvarek Kadir Gecesi Ramazan ayının içerisinde olduğu için bu aya ayrı bir önem katmaktadır. Oruç yanında Ramazan ayına özel kılınan Teravih namazları da ibadet olarak Ramazan Ayına ayrı bir güzellik katmaktadır. islami önem derecesi oldukça fazla olan bu ayda oruç tutulup insanlar hem rabbine ibadet edip hemde aç insanların halini anlamaktadır. Komşusu tokken aç yatan bizden değildir. Sözünün önemi oruçlu iken birkez daha anlaşılmaktadır. Aç komşuların hali anlaşılmaktadır. Oruç aynı zamanda tıbben tam olarak ifade edilemesede sağlığa çok iyi gelmektedir. Tabiyiki bazı rahatsızlığı olanlar doktor tavsiyesi ile oruç tutamayıp bunun fitresini verebilmektedir.
insanlar iftar sofrasında buluşup kaynaşıp komşularla iftar davetleri yapılmaktadır. Bu sayede komşuluk ve akrabalık bağları kuvvetlenmektedir. Paylaşım benimsenmektedir.

Ramazan ayı boyunca islami sohbet ve dini sohbetlerin yapıldığı mobil sohbet oralarımızı ziyaret edebilirsiniz.
Dini bilgilerinizi pekiştirip güzel vakitler geçirebilirsiniz. İslami ve dini konulara katılıp islami bilgilerinizi arttırabilirsiniz.

Ramazan Ayı Başlangıcı 2021Bir cevap bırakın.