islami Sohbet Odaları Dini Chat Sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Kuran-i Kerim | Kuran-i Kerim in önemi | Muslumanlar.Com


Kuran-i Kerim

Kuran-i Kerim

Kuran-i kerim Kisa sure icerisinde ogrenilmesi gereken en mühim konudur. Kurani okuma gayretini lafizlarda olduğu kadar sadirdada idrak gerekir.Kuranin her bir harfine sevap vardir.Kuran okurken yok kuran ölüye olunmaz vb sozlere itimat etmeyin zira hz peygamber sallallahu aleyhi vesellem “Kur’ân-ı Kerim’den tek bir harf okuyana bile sevap vardır. Her hasene on misliyle değerlendirilir. Ben ‘Elif Lâm Mîm’ bir harf demiyorum. Aksine ‘Elif’ bir harf, ‘Lâm’ bir harf, ‘Mîm’ de bir harftir.” (Tirmizî, Sevabü’l-Kur’ân, 16 buyurmuştur.

Yine kurani kerim i bir kişi okurken ya ben çok zorlaniyorum diye yeise düşmemeli kisi zira aksine durum daha farklıdır.hz peygamber sallallahu aleyhi vesellem “Kur’ân-ı Kerim’i maharetle okuyan bir insan, Kirâmen Kâtibin melekleri seviyesinde olur. Onu o seviyede beceremeyen, fakat halis bir niyet ile okumağa çalışan, okurken de kem küm edip dili dolaşan ve Kur’ân’ı okumak ona zor geldiği halde okuyan insana da iki sevap vardır.” (Buharî, Tevnid, 52; Müslim, Müsafirûn, 244) buyurmuştur.

Bu aşamalardan anlasiliyorki kuran-i kerim bizim için esastır.Okumak farzı ayndır.Kurana ve beraberinde sünnete tabi olmayan topluluklar sağır düşünceler ve görüşler içerisinde kalmıştır.Allah azze ve celle nice topluluklara vesile kilmis dini islamiyetin hakikatini bizlere bildirmistir.Bu yaziyi okuyan kimsenin hemen kuran-i kerim meal tefsir ve kıraat mahreç vb kısımlarına dahil olması elzemdir.

Gec kalmayalım dunya imtihan ve ekin yeri ne yaparsak bize ve sonrası nesillere vesile olacağız.

Kuran

Sitedeki islami forum , dini forum ve dini hikaye yazılarını görmek için tıklayınız.Bir cevap bırakın.