islami Sohbet Odaları Dini Chat Sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Kainattaki Nizam | Kainattaki muazzam nizam


Kainattaki Nizam

Kainattaki Nizam

SORU : İci dökülecek kadar dolu bir gemi düşünün. Denizde dağ gibi , Her yanını çepeçevre sarmış etrafında fırtınalar kopmuş.Bu korkunç dalgalara ve şiddetli rüzgarlara rağmen ,gemi durmaksızın yoluna ölçülü biçimde devam ediyor.

Üstelik hedefinden milim bile şaşmadan. En garibi geminin kaptanı yok.Bu gemi hedefine varabilir mi?

Küçük bir geminin basit engeller arasında hedefini şaşırmadan ilerlemesini imkansız görüp inanmıyorsun da şu koca dünya gemisinin

Ve buna benzer daha nice âlemin bu kadar azamet ve dehşete rağmen kendi kendine gece gündüzlerin şaşırmadan devam ettiğine nasıl inanıyorsun

Halbuki dünyanın gidişindeki sürat müvazenesindeki isabet küçük bir vapurla kıyas edilemeyecek kadar azametli ve ibret doludur.

Hiçbir tesadüf koskoca bir nizami saat gibi yapıp kurabilir mi? Yine o tesadüf eseri olan nizam saat gibi işler ibresi hiç şaşmadan ezelden başlayıp ebede kadar ayarını muhafaza edip zamanı milim saptırmadan gösterebilir mi?

Tesadüflerin hiç saat yaptıkları vâki olmuş mudur?
Akrebi,yelkovanı ,saniyesi ve salisesiyle, ayı günü ,yılı,gecesi,gündüzü senesi ile beraber bir saat,içinin motoruyla ,dışının atmosferi,dünyanın dışında on sekiz bin âlemi bulunan bir kainat saati..Güneşleri,yıldızları, ayları daha dünya kuruldu kurulalı birbirine ışıkları yetişememiş sistemleriyle dolu,aklın ulaşamayacağı kadar büyüklükte bir kainat.
Böyle azametli bir saati tesadüflerin yaptığını düşünmek ,akla iftira olmaz mı?
EBRULİ
Kainattaki Nizam
Sitedeki islami forum , dini forum ve dini hikaye yazılarını görmek için tıklayınız.


Bir cevap bırakın.