Sitemize hoşgeldiniz…

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

islami Sohbet

islami Sohbet Mobil Chat Odaları

islami sohbet amaçlı insanların biraraya gelerek canlı mobil üzerinden rahatça girebilip sohbet edebildikleri chat odalarımızda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.Dj arkadaşların çaldığı ilahileri, şarkı ve türküleri dinleyerek arkadaşlarınıza armağan edebilirsiniz.Odalarımızda seviyeli sohbetler olup müslüman arkadaşlarımız odalarda genel sohbet edebildikleri gibi anlaşabildikleri kişilerle özeldende birebir sohbetler edebilmektedir.internetin ve telefonun herkeste olduğu bu zamanda  seviyeli sohbet ve arkadaşlıkların yaşandığı bu güzel sohbet odalarında sizde yerinizi alın.

Dini Sohbet Mobil Chat Odaları

Dini sohbet odalarımızda,musluman arkadaşlarla musluman sohbet mobil chat yapabilirsiniz.

islami Forum ve Dini Forum Sitesi

islami bilgilerin , şiir ve paylaşımların yapıldığı islami forum ve dini forumlardaki konularımıza sayfanın aşağısından veya ust kısımda yer alan islami forum kısmından erişebilirsiniz.

 

ilmin üstünlüğü | islami dini paylaşım , dini bilgiler


ilmin üstünlüğü

ilmin üstünlüğü

Bismillahirrahmanirrahim

ilmin şeref ve üstünlüğünün sebebi kendisi sebebiyle , ALLAH CC katında ebedi saadet ve keramete ulaşılan takvaya vesile olduğu içindir.

Takva vikaye kökünden gelen bir isimdir.Vikaye , aşırı derecede korunmak manasındadır.Şeriat dilinde takva ; dünya ve ahirette insana zarar verecek şeylerden korunmak , böylece ALLAH CC yaklaşmaktır.

Ömer bin abdulaziz takvayı şöyle tarif ettiği rivayet edilmiştir.Takva ALLAH’ın haram kıldığı şeyleri terk etmek , farz kıldığı şeyleri yapmaktır.Bazı alimler ise şöyle buyurmuştur.Muttaki yani ALLAH CC ‘tan korkan , sakıncalı bir işi yapmak için sakıncalı olmayan şeylerden de skaınan , bu hususta dikkat gösteren kimsedir.

Takva’nın önünde dört  duvar gibi duran engel vardır. Bu ukubet duvarları şunlardır ;

  • Gerektiğinde şiddeti nimete tercih etmek
  • Gerektiğinde zaafı kuvvete tercih etmek
  • Çalışmayı rahatlığa tercih etmek
  • Ölümü yaşamaya tercih etmek

Bunca takva’dan bahsetmemizin nedeni şu ayeti kerime mealidir.

‘Allah ‘tan hakkıyla ancak alimler korkar.” (fatır suresi 35/28)

ilim olmazsa insan ALLAH CC tan korkar ? fakat ALLAH ‘ın yasaklarından sakınmak ve emirlerini yerine getirmek suretiyle O’na yaklaşmak hasıl olursa , insan ebedi bir devlet , semedi bir mutllulukla mutlu olur.Bu da cennet mertebelerinin ve ALLAH ‘a kavuşmanın en üstün mettebesidir.Ahir zaman peygamberi hürmetine ALLAH CC  bizleri en yüksek mertebeyi kolaylaştırsın.

ilmin üstünlüğü

Sitedeki islami forum , dini forum ve dini hikaye yazılarını görmek için tıklayınız.


Bir cevap bırakın.