islami Sohbet Odaları Dini Chat Sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

EMANET | Dini Hikayeler, islami Forum


EMANET

EMANET

Emanet

Bismillahirrahmanirrahim 

Emanetler kavlinden insan sebep olan cok vesile vardir.Malin , canin ve hatta kainatın hakkı vardir.Ancak daha hususî ve uhrevi bir emanet vardir ki oda kalpteki duygulardır.Maneviyat için letaiflerin hakkı ,kalpteki melekelerin temiz ve pak kalması gerekir.Hezimete uğramamak adına kisi guzel huyları galip kotu huyları kendi icinde mağlup etmelidir. Suphesiz ki Allah cc tan geldik ona döneceğiz.Ona has rızasına kaim duygularla ulaşmak işlerin en önemlisidir.

Mü’minun Suresi, 8. ayet: (Yine) Onlar, emanetlerine ve ahidlerine riayet edenlerdir.

Emanetin baska bir kısmı hukumlulugumiz altında kalan insanlar.Çoban koyun misali herkes zurriyetini temiz bırakmak adına temiz yaşamaya çalışmalıdır.

O vakit Zekeriya Rabbine dua ederek dedi ki: «Yarabbi! Bana kendi tarafından pek temiz bir zürriyet bağışla. Şüp- he yok ki, Sen duayı hakkıyla işiticisin. Ali imran 38

Baska bir kısım ise ; kadınlar ve çocuklardır.Dunya hayatı içerisinde yaşadığımız müddetçe onları hoşnut etmeye çalışmalıyız.

Hadisi şerifte Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh’ın bir emâneti olarak aldınız.”

emanet

emanet

Allah cc iman ile emanetlerimizi teslim etmeyi nasip eylesin.

Emanet

Sitedeki  islami forum , dini forum ve dini hikaye yazılarını görmek için tıklayınız.Bir cevap bırakın.