Sitemize hoşgeldiniz…

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

islami Sohbet

islami Sohbet Mobil Chat Odaları

islami sohbet amaçlı insanların biraraya gelerek canlı mobil üzerinden rahatça girebilip sohbet edebildikleri chat odalarımızda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.Dj arkadaşların çaldığı ilahileri, şarkı ve türküleri dinleyerek arkadaşlarınıza armağan edebilirsiniz.Odalarımızda seviyeli sohbetler olup müslüman arkadaşlarımız odalarda genel sohbet edebildikleri gibi anlaşabildikleri kişilerle özeldende birebir sohbetler edebilmektedir.internetin ve telefonun herkeste olduğu bu zamanda  seviyeli sohbet ve arkadaşlıkların yaşandığı bu güzel sohbet odalarında sizde yerinizi alın.

Dini Sohbet Mobil Chat Odaları

Dini sohbet odalarımızda,musluman arkadaşlarla musluman sohbet mobil chat yapabilirsiniz.

islami Forum ve Dini Forum Sitesi

islami bilgilerin , şiir ve paylaşımların yapıldığı islami forum ve dini forumlardaki konularımıza sayfanın aşağısından veya ust kısımda yer alan islami forum kısmından erişebilirsiniz.

 

EDEP | islamda edep oldukça önemlidir. www.muslumanlar.com


EDEP

EDEP

Bismillahirrahmanirrahim

Edep imam kuşeyri rahmetullahialeyh tanımına göre ;

Edep bir insanda iyi ve güzel  hayırların tamamının meydana gelmesinin görülmesidir.

Zahirde ve batında insan edebe ihtiyacı muhakkaktır.İhlas ve ihsan kavramının takva üzere oluştuğu aşikardır.Bu nedenle insan RABBİ azze ve celle ‘nin her an gördüğünü Basir esmasını hatırdan çıkarmamalıdır.Banyo ve wc gibi yerlerde dahi meleklerin girmesede günahları kokusuyla bildiği zikredilmektedir. Bu nedenle edebin en onemli olçüsü habersiz olunmadığının ilminin bilinmesidir.

İmamı azam rahmetullahi aleyh hiç ayağını uzatmazdı bundan haya ederdi nedeni ise ALLAH azze ve celle nin onu her an gördüğü şuurunu akıldan çıkarmamasıdır.

“Rahman’ın kulları tevazu ve vakar ile yürürler. Cahiller kendilerine laf atıp sataştıkları zaman, aldırmadan ‘selametle kalın’ deyip geçerler.” (Furkan: 25/65)

İşde bu ayeti kerime meali edebin ne denli önemli olduğunu bildirmektedir.İnsana nasibi vardır.Nasibini mutedil muttaki bir kul olarak yaşarsa muhakkak alır.Nitekim hz osman radıyallahu haya konusunda bizlere en büyük nasihatkar bir halifedir.

Rabbim azze ve celle edepli kullarından eylesin.AMİN

Edep

Sitedeki islami forum , dini forum ve dini hikaye yazılarını görmek için tıklayınız.Bir cevap bırakın.