Dini sohbet musluman sohbet islami chat dini chat islami sohbet

Sızıntı => Fıkıh => Konuyu başlatan: SeRCaN üzerinde 30 Aralık 2015, 16:05:36Konu Başlığı: Hayırlı Biz Kız Çocuğumuzun Olması
Gönderen: SeRCaN üzerinde 30 Aralık 2015, 16:05:36
Evlatlarımız arasında ayırım yapmayalım çünki hangisinin daha hayırlı olcağını bilemeyiz çocuklarımız bizim geleceğimizdir.Onlaraı iyi  eğitip iyi bilgilendirmeliyiz çünki kabre girdiden sonra bize bol bol rahmet evlatlarımız verecektir inşallah.

Efendimizin Peygamberliğinden önce kız evlatlarını canlı canlı gömüyorlardı ne kadar acı bir vahşet efendimizin soyu kızlarından ilerlemektedir.Kız çocuklarımız daha çok vefalı olur çünki kadın hisleriyle davranırlar daha duygusallardır.

ılk çocuğun kız olması kadının bereketindendir. Çünkü, Cenâb-ı Hak âyet-i celileye Dilediğine kız verir ... diye başlamıştır.

Kimin kızları olur da onlara iyi bakar ve ev-bark sahibi yaparsa, o kimse için bu, Cehennemle arasına perde olur.
Allahü Teâlâdan beni zahmetsiz rızıklandırmasını istedim. Beni kızlarla rızıklandırdı.

Kızları kerih görmeyiniz. Çünkü ben de kızlar babasıyım.

Kişinin kız çocuğu olduğu zaman, Allahü Teâlâ bir grup melek gönderir. Onlar:Esselâmü Aleyküm yâ ehle beyt Ey ev halkı size selam olsun) derler ve kanatlarıyla giydirip, elleriyle başını meshederek Şu zayıf kadından doğan zayıf kızdır. Bunu bakıp büyütene Allahü Teâlâ kıyâmete kadar yardımcı olsun derler.

Kim kız çocuğunu baliğ oluncaya kadar yetiştirirse, kıyâmet günü ben ve o kimse yan yana bulunuruz. Mübarek parmaklarını biri birine bitiştirmişlerdir

Sizden birinizin üç kızı veya üç kız kardeşi olur da onlara güzel bakar, giydirir ve evlendirirse, Cehennemle kendi arasında perde olur ve Allahü Teâlâ kendisine Cennet nasip eder.

ıçinde kız çocuğu bulunan her eve gökten her gün 12 rahmet iner ve melekler o evi gece gündüz ziyaret ederler. Ve ana babasına her gün bir senelik ibâdet sevâbı yazarlar.

Kızını sevindireni Allahü Teâlâ Cennetle sevindirir, O kimse kurtulur.

Çarşıdan getirilen şeyi çocuklar arsında taksim ederken kızlardan başlamalı. Onlar kalben daha hassas, ruhen daha incedir.